Vihtijärven juhannuskisoissa liki sata osallistujaa ja yleisöä satamäärin

Vihtijärven uhkan juhannuskisoissa oli yleisöä satamäärin. Jukka Vihtkari

Lämmin juhannuspäivä suosi yleisöä ja kilpailijoita Vihtijärven Nummituvan kentällä järjestetyissä Juhannuskisoissa. Järjestäjän arvion mukaan kisapaikalla oli kaiken kaikkiaan reilut 500 henkeä. Juoksuihin ja 3-otteluun oli ilmoittautunut 96 kilpailijaa, joka oli hiukan edellisvuotta enemmän. Eniten juoksijoita oli 5-vuotiaiden tyttöjen ja poikien 40 m juoksussa – yhteensä 22 juoksijaa lähti viivalle. 3-ottelut kisattiin naisissa ja miehissä 17-vuotiaista – yleiseen sarjaan sekä aikuisurheilijoiden sarjoissa.

Tulokset

Vihtijärven Uhka ry, Vihtijärven Juhannuskisat 26.6.2021

Miehet 50 3-ottelu (100 m, Pituus, Kuula):

1) Mika Tallgren Grips 667.

Miehet 35 3-ottelu (100 m, Pituus, Kuula):

1) Petrus Rapo Malmin Mahti 501.

Miehet yleinen 3-ottelu (100 m, Pituus, Kuula):

1) Jasse Vihtkari Vihtijärven Uhka 1264,

2) Rafael Rantanen Vihtijärven Uhka 1183.

Naiset yleinen 3-ottelu (100 m, Pituus, Kuula):

1) Arja Rantala Malmin Mahti 909.

Naiset 19 3-ottelu (100 m, Pituus, Kuula):

1) Janna Vihtkari Vihtijärven Uhka 1211.

Naiset 17 3-ottelu (100 m, Pituus, Kuula):

1) Tuulia Kiuru Helsingin Tarmo 1118.

Pojat 15 v (2006-2007) 100 m:

1) Tuomas Rouvali Sb Vantaa 14,35.

Tytöt 15 v (2006-2007) 100 m:

1) Tuulia Kiuru Helsingin Tarmo 15,57,

2) Pihla Sierla Malmin Mahti 16,36.

Pojat 13 v (2008-2009) 100 m:

1) Eemeli Liikala Kormun kajaus 15,43.

T ytöt 13 v (2008-2009) 100 m:

1) Mila Bergholm Njs 15,14,

2) Elli Tuominiemi 16,05,

3) Silja Soini PPV 16,48,

4) Liisa Tallgren Kau 17,17,

5) Saara Tuominen Haagan urheilijat 17,51.

Pojat 11 v (2010-2011) 60 m:

1) Topias Enqvist 9,61,

2) Waltteri Kiuru PK-35 10,43,

3) Joel Nybom 10,46,

4) Rudolf Stenberg Vihtijärven Uhka 11,14,

5) Eeli Hietakangas 13,10.

Tytöt 11 v (2010-2011) 60 m:

1) Peppi Lucas Nurmijärven Yleisurheilu 9,68,

2) Iida Ketonen Läyliäisten Luja 10,49,

3) Laura Tallgren Karkkilan Pojat 10,63,

4) Amanda Nurmi 10,76,

5) Anniina Turunen EsTT 11,08,

6) Charlotte Seeck 11,79,

7) Stella Stenberg Vihtijärven Uhka 12,47,

8) Hilla Hietakangas 13,51.

Pojat 9 v (2012-2013) 60 m:

1) Justus Söderena Rajamäen Kehitys 10,82,

2) Joel Ruuska Haapjärven Kiilat 11,71,

3) Anton Vihtkari Hyvinkään Bolts 11,80,

4) Eino Kuusela Vihtijärven Uhka 11,85,

5) Edward Tarvainen 11,89,

6) Alex Söderlund Pyysyrjän Vauhti 12,56,

7) Aapo Tuominiemi 13,10.

Tytöt 9 v (2012-2013) 60 m:

1) Kerttu Taavitsainen Vihdin Veto 10,80,

2) Katri Rouvali PuHu juniorit 10,90,

3) Anni Ketonen Läyliäisten Luja 11,13,

4) Pinja Lucas Nurmijärven Yleisurheilu 11,22,

5) Aada Riekki Rajamäen Kehitys 12,99.

Pojat 7 v (2014-2015) 60 m:

1) Joose Söderena Rajamäen Kehitys 11,09,

2) Ossi Ketonen Läyliäisten Luja 11,29,

3) Jimi Packalen 12,25,

4) Onni-Eetu Nysten Luotiracing 12,61,

5) Veeti Salminen Team Keimo 12,71,

6) Albert Tarvainen 12,75,

7) Luca Lehtola Ei mikään 13,00,

8) Aaron Palmola Pyyniemen pojat 13,92,

9) Danny Kainulainen Alppilan Kulaus 14,16,

10) Lucas Saraniemi Rajamäen Kehitys 15,61,

Jimi Packalen dnf.

Tytöt 7 v (2014-2015) 60 m:

1) Katariina Kiilo Korven Urheilijat 11,88,

2) Neea Takala Korven Korvenpojat 12,19,

3) Saimi Talasniemi Espoon suunta 12,94,

4) Lina Korhonen Korven Urheilijat 12,96,

5) Elsa Tuominiemi 13,10,

5) Helmi Hietakangas 13,10,

7) Aada Mård 13,40,

8) Sofi Häkkinen 13,44,

9) Frida Norlamo 13,72,

10) Ida Söderlund Pyysyrjän Vauhti 15,59,

11) Erika Liikala Kormun kajaus 16,10.

5 v (16-17) tytöt ja pojat 40 m:

1) Arvi Sirkkola Tammisalon salamat 9,07,

2) Konsta Inkeroinen PPJ 9,33,

3) Miro Lehtola Ei mikään 9,60,

4) Daniel Riekki Rajamäen Kehitys 9,65,

5) Alexander Heinonen 9,79,

6) Hertta Taavitsainen Vihdin Veto 9,90,

7) Anton Palmola Pyyniemen pojat 10,23,

8) Elmo Vaajamo Kokemäen Kova-Väki 10,57,

9) Samu Mouhu Vihtijärven Uhka 10,76,

10) Jaakko Tuominen Haagan urheilijat 10,96,

11) Leeni Helle Vihtijärven Uhka 11,37,

12) Eetu Liikala Kormun kajaus 11,60,

13) Nico Saraniemi Rajamäen Kehitys 11,78,

14) Leo Korhonen Korven Urheilijat 11,96,

15) Martta Kuusela Vihtijärven Uhka 11,99,

16) Frida Stenberg Vihtijärven Uhka 12,19,

17) Pyry Anttila Vihtijärven Uhka 12,26,

18) Vilma Lindgren Vihdin Viesti 12,83,

19) Vilhelmiina Kiilo Korven Urheilijat 12,84,

20) Viljo Simolin 12,92,

21) Benjamin Landen Vihtijärven Uhka 13,07,

22) Touko Nyman 15,69,

Fanny Kainulainen Alppilan Kulaus dns,

Aurora Norlamo Ullanlinnan Urheilijat dnf.

3 v (18-19) tytöt ja pojat 30 m:

1) Kuutti Inkeroinen PPJ 11,89,

2) Uuna Helle Vihtijärven Uhka 12,42,

3) Viola Salminen Porvoo 12,46,

4) Andreas Rabe Pyyniemen pojat 14,97,

5) Saimi Sirkkola Tammisalon salamat 15,09,

6) Akseli Tuominiemi 15,34,

7) Santtu Mouhu Vihtijärven Uhka 17,88,

Sebastian Heinonen dnf,

Eelis Vaajamo Kokemäen Kova-Väki dnf.

Kenttäpelit

Saappaanheitto Miehet

1) Antti Korhonen 37,90, 2) Simo Kurki 30,70, 3) Jarno Suodenjoki 26,80.

Saappaanheitto Naiset

1) Anni Malmi 18,80, 2) Iida Vinberg 17,12, 3) Silja Laatikainen 16,12.

Saappaanheitto Pojat alle 15 v

1) Veeti Järvenpää 14,18, 2) Teemu Teikari 13,60, 3) Niko Helenius 13,14.

Saappaanheitto Tytöt alle 15 v

1) Peppi Lucas 14,82, 2) Anniina Turunen 14,70, 3) Emilia Seeck 12,92.

Pallopeli Miehet

1) Emilia Seeck 180, 2) Mirja Sepponen 180, 3) Sara Pistol 130.

Pallopeli Naiset

1) Nico Saraniemi 220, 2) Antti Ketonen 135, 3) Rudolf Stenberg 135.

Ilmakivääriammunta Miehet

1) Jaakko Saari 43, 2) Kalervo Hirvonen 42, 3) Joona Kainsalo 30.

Ilmakivääriammunta Naiset

1) Arja Rantala 23, 2) Mia Saari 20, 3) Liina Hemminki 19.

Ilmakivääriammunta Nuoret alle 15 v

1) Matias Enqvist 25.

Kommentoi